Witaj w GRAFFICO!

Witaj w świecie reklam nieprzeciętnych,wśród miłośników designu i dobrejrelacji z klientem.

Kim jesteśmy? Czym się zajmujemy?

Firma GRAFFICO to przede wszystkim specjalista
w brandingu i rebrandingu stacji paliw,
które są naszym produktem flagowym i stanowią największy segment całkowitej produkcji firmy.

Drugim silnym filarem i specjalnością Graffico
wielkogabarytowe reklamy oraz wolnostojące pylony, wieże i konstrukcje reklamowe nawet do 60m wysokości.

Trzecim obszarem, na którym koncentruje się Graffico,
to produkcja reklam seryjnych dla sieci handlowych.

Atutem Graffico jest również projektowanie i produkcja prototypów i produktów o wysokim stopniu skomplikowania wspierających sprzedaż i wizerunek firm sieciowych.
Naszym najmłodszym „dzieckiem” jest nowa marka ŁAWANGARDA, meble outdoorowe, które są wynikiem zamiłowania do designu i dbałości o przestrzeń publiczną.

Jestem Jarek.
Miło mi Cię poznać.

Moja przygoda z Graffico zaczęła się gdy miałem 16 lat. Trochę z chęci zmienienia swojego młodego i biednego życia. Wtedy wydawało mi się, że rozpoczynam swoją przygodę dla pieniędzy. Potem gdy dorastałem, a ze mną Graffico okazało się, że narodziła się we mnie pasja tworzenia i zmieniania świata.

Już nie chodziło o pieniądze …

Początki były trudne. Samotne. Nieprzespane. Posiadałem starą, ale sprawną maszynę Heidenberg do druku i sztancowania kupioną od księdza z Pelplina, która stała w wynajętym, obskurnym i zimnym pomieszczeniu bez toalety, bo tylko na taki lokal było mnie stać. Zaraz po szkole, zdobywałem zamówienia, wieczorami i w nocy drukowałem. Zarabiałem. Dawałem radę. Byłem samodzielny. CHCIAŁEM WIĘCEJ, LEPIEJ.

W 1990 roku rozpocząłem produkcję choinek zapachowych do aut. Sam opracowałem technologię, zleciłem próby absorpcji papieru, w Pollena Aromie kupowałem aromaty, sam projektowałem jak to się dzisiaj mówi – brand i sam sprzedawałem produkty na stacjach CPN. CHCIAŁEM WIĘCEJ, LEPIEJ.

Zaprojektowałem również aromaty w plastikowych pojemniczkach, które miały być nietypową formą zapachów samochodowych. Mnóstwo testów, tłoczenie, ale produkt był chyba za innowacyjny na tamte czasy i niestety przegrywał z tradycyjnymi choinkami zapachowymi. Trzeba pamiętać, że było to ponad 30 lat temu, z ograniczonym dostępem do towarów i usług. Wtedy nie było nawet internetu, a rozmowy międzymiastowe łączyło się przez operatora. CHCIAŁEM WIĘCEJ, LEPIEJ, INACZEJ.

Rok 1995 już miałem komputer 486 i wtedy rozpoczęło się pierwsze projektowanie. Firma była agencją kreatywną, miała swoje studio foto. Tworzyła. Idee, kampanie, poligrafię. CHCIAŁEM WIĘCEJ, LEPIEJ, INACZEJ, BARDZIEJ.

W 2005 kupiłem halę produkcyjną i rozpocząłem produkcję reklam. Firma rosła, zaczęła zatrudniać specjalistów, inżynierów. Pierwszym inżynierem był Pan Karol, który wniósł do firmy wiele dobrego i pracuje z nami po dziś dzień. Równolegle rósł park maszyn. Pamiętam dreszcze, które odczuwałem, gdy przyjechała do firmy pierwsza prasa krawędziowa i suwnica. Podobne emocje towarzyszyły mi, jak na świat przychodziły moje dzieci. Wkrótce pojawiła się wizja wąskiej specjalizacji. Już wtedy najbardziej intrygowały mnie duże gabaryty i tak staliśmy się liderem w produkcji reklam o dużym stopniu skomplikowania, konstrukcji wolnostojących oraz brandingu stacji paliw. Poczułem się spełniony, ale zamieniłbym WIĘCEj na WYŻEJ.

Wszystko się zaczęło od GŁOWY W CHMURACH, pełnej marzeń i ambicji.

A skończyło na produkcji gigantycznych reklam SIĘGAJĄCYCH GWIAZD…

Co jest dla nas
NAJWAŻNIEJSZE?

DESIGN ma znaczenie.
Projektujemy ze szczególną dbałością o estetyczny wygląd, detale, jakość technologiczną i wizualną.

PRODUKCJA to trzon naszej działalności.
Aby produkt służył przez wiele lat i był ponadczasowy i zgodny z trendem eko - potrzebne są dobre jakościowo materiały, markowe podzespoły, precyzja, wizja i dobre zarządzanie jakością. Najważniejszy jest jednak potencjał ludzki od plastyków, inżynierów, po działy produkcji i montażu.

MONTAŻ to kropka nad i, zwieńczenie całego procesu projektowego i produkcyjnego.
By mieć pewność, że instalacje są perfekcyjne i precyzyjne - mamy własne certyfikowane ekipy montażowe.

KOMPLEKSOWOŚC usług ma duże znaczenie, jeśli chodzi o spójność i logistykę całego procesu oraz oszczędność czasu.
W Graffico tworzymy projekt plastyczny, techniczny, technologiczny oraz mockupy. Przygotowujemy dokumentację techniczną i powykonawczą. Realizujemy audyt i inwentaryzację.
Produkujemy i montujemy. Wszystko od A do Z.

RELACJA i edukacja gwarantują sukces.
Utrzymujemy stały kontakt z naszymi klientami. Pomagamy i edukujemy, bo nie musisz wiedzieć wszystkiego. Zawsze będziesz na bieżąco z etapami produkcji Twojego zamówienia. Możesz również liczyć na nasze wsparcie gwarancyjne i pogwarancyjne.

Czym się zajmujemy?

BRANDING STACJI PALIW

Realizujemy kompleksową usługę
brandingu, dzięki której więcej klientów zatrzyma się na Twojej stacji! Od projektu graficznego, technicznego po audyt i realizację. Zajmujemy się produkcją pylonów, otoków, spreaderów, koszy do segregacji i podsufitek.

LITERY 3D

Gigantyczne litery świetlne, które przyciągają uwagę i rozgrzeją media społecznościowe do czerwoności. Perfekcyjna technologia, markowe podzespoły, profesjonalny montaż w całej Polsce – wszystko po to, byś chciał
pracować tylko z nami!
projekt podświetlanego słupa ogłoszeniowego

SŁUPY CITY LIGHT

Potrzebujesz świetlnego nośnika do ekspozycji plakatów, treści
promocyjne, działań ambientowych
w Twoim mieście czy regionie?
Dobrze się składa. Mamy COŚ, co Cię zachwyci.